Parafia św. Rodziny Gdańsk - Stogi

Porządek Mszy Św.

W NIEDZIELE I ŚWIĘTA:

7.oo,      9.3o,      11.oo,      12.3o,     
18.oo

W DNI POWSZEDNIE:

6.3o,      7.3o,
17.oo i 18.oo

Godziny otwarcia poza okresem wakacji:

poniedziałek     9.oo – 11.oo
środa i piątek:     9.oo – 11.oo oraz
16.oo – 17:45

Intencje mszalne przyjmujemy w godzinach pracy biura parafialnego lub po każdej niedzielnej Mszy Świętej w zakrystii.
Wezwania do chorego i sprawy pogrzebowe po uprzednim umówieniu telefonicznym (nr tel.: 608 585 386).

 

W okresie wakacyjnym - w lipcu i sierpniu:

poniedziałek i piątek:     9.oo – 11.oo
środa:
    16.oo – 17.45

 

 

 

Adres:
ul. Rozłogi 4/6
80-658 Gdańsk
tel. 58 307 30 60; tel. dyżurny: 608 585 386; 58 307 04 15;

e-mail: stogi@diecezja.gda.pl

Numer konta:
23 1090 1098 0000 0001 1638 6163

17 marca 2019

Niedziela AD GENTES

17 marca 2019 roku

Niedziela AD GENTES

W II Niedzielę Wielkiego Postu Kościół obchodzi Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, którzy głoszą Ewangelię Chrystusa w Afryce, Azji i Oceanii oraz Ameryce Łacińskiej. Poprzez słowo i świadectwo miłości misjonarze prowadzą innych do Chrystusa, budzą nadzieję życia wiecznego i tworzą nowe wspólnoty wiary, w Tego, który jest umiłowanym Synem Boga.

Co sprawia, że ludzie decydują się porzucić wygodne życie i pojechać w nieznane? To „radość Ewangelii”, o której mówił papież Franciszek.

Powołanie przez Boga, które otrzymuje człowiek i świadomość, że się jest posłanym, aby nieść Dobrą Nowinę, to jest ten impuls, że ktoś decyduje się iść aż po „krańce ziemi”. Spotkanie z Bogiem daje wielką radość. Misjonarz pragnie dzielić się tą radością i pięknem tego spotkania z innymi ludźmi.

Radość Ewangelii – mówi papież Franciszek – jest źródłem zapału, entuzjazmu misyjnego i pójścia do drugiego człowieka, by podzielić się szczęściem, pomóc mu również dostąpić tej wielkiej radości, która płynie od Boga.

Misjonarze to szaleńcy - Boży szaleńcy. Trzeba być szaleńcem, by opuścić rodzinny kraj, swoje strony rodzinne, kulturę, język, najbliższych i jechać w nieznane. Każdy misjonarz odznacza się cechą wielkiego ryzyka i zaufania Bogu. Całkowicie ufa i dlatego jest  gotów na wyrzeczenia i trudności. Ma świadomość, że nie jest sam. Opiera się na zapewnieniu Jezusa: „Idźcie i nauczajcie, idźcie i czyńcie uczniami, a Ja jestem z wami aż do skończenia świata”. Świadomość kontynuowania misji zbawczej Chrystusa i obecności Ducha Świętego, umacnia każdego, kto decyduje się, pojechać na misje. Ogarnijmy modlitwą wszystkich, którzy świadomi swego powołania misyjnego wspierają misje modlitwami, cierpieniem oraz ofiarami. Prośmy Boga, by nie zabrakło misjonarek i misjonarzy, będących znakiem nadziei dla tysięcy ubogich, chorych i potrzebujących pomocy.

 

Zdjęcia

Bierzmowanie 2018

Odpust parafialny ku czci Świętej Rodziny z Nazaretu

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
29 0.12879705429077